המכללה האקדמית אחוה ותוצרת הארץ הביאו את קהילות הסטודנטים גם לקריית מלאכי.
בעיר גרות שתי קהילות סטודנטים שמונות יחד כ-50 סטודנטים ממגוון רחב של מקצועות במכללה, שיפעלו, יזמו, יחיו ויהפכו לתושבים מן המניין בקריית מלאכי מתוך מטרה שיקבעו את עתידם בעיר.
הסטודנטים עברו להתגורר בדירות אותן שכרו באופן עצמאי באחת משכונות המטרה שסומנו בשיתוף העירייה. בין הסטודנטים בקהילות, סטודנטים דתיים וחילונים, עולים וותיקים בני העיר וכאלו שהצטרפו אליה מבחוץ, אשר המשותף לכולם הוא היותם חלק מקהילה צעירה בעיר שהיא חוד החנית של הצעירים בישראל בתחום העשייה החברתית.

במסגרת התוכנית מקבל כל סטודנט מלגת לימודים מלאה על סך של 10,000 ₪ והשתתפות בסבסוד שכר הדירה אותה הוא שוכר בעיר של כ 500 ₪ לחודש (סה"כ מלגת שנתית של 16,000 ₪ בשנה). בתמורה לוקח חלק הסטודנט ב שלושה תחומים מרכזיים:

א. מעבר לעיר למגורים בדירה שכורה בשכונה מוגדרת.
ב. השתתפות בערב קהילה אחת לשבוע עם סטודנטים מהשכונה והקהילה שלו במטרה לבנות גרעין התיישבות קבע בעיר.
ג. הובלת מיזם חברתי יחד עם חברי הקהילה בהתאם למיפוי צרכים עירוני.

כפי שצוין לעיל המטרה המרכזית של התוכנית היא להשאיר את הסטודנטים בעיר גם לאחר סיום פרק הלימודים. אנו סבורים כי רק מסגרת חיים קהילתית של סטודנטים במהלך התואר, תחזק משמעותית את זיקתם לעיר ואת רצונם להישאר ולגור בה גם לאחר סיום התואר. החיים במסגרת של קהילת צעירים, תוך התערות ומעורבות של ממש במסגרת הקהילה בעיר תיצור בשאיפה בסופו של תהליך זיקה עמוקה המהווה שיקול מרכזי בבחירת המקום להשתקעות ארוכת טווח.

עשייה חברתית משמעותית של 5 שעות שבועיות

מפגש לערב קהילתי עם החבר׳ה 3 שעות בשבוע

מגורים בקהילת סטודנטים מגוונת ופעילה

מלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה חודשי על 16,000 ש״ח בשנה