בשיתוף פעולה בין מכללת תל-חי בה לומדים בכל שנה כ- 5,000 סטודנטים, לבין עיריית קריית שמונה ותוצרת הארץ מבית התאחדות הסטודנטים הושקו השנה 'קהילת תוצרת הארץ- קריית שמונה'.
קהילות תוצרת הארץ בקריית שמונה הן הבסיס וההתחלה למהלך ארוך טווח שבו סטודנטים וצעירים יקשרו את גורלם בגורל העיר ויבחרו בה כמקום המועדף לבנות בו את חייהם. המטרה המרכזית היא בניה והקמה של רשת קהילות חלוציות של צעירים וסטודנטים אשר יחד עם הרשות יפעלו לשנות את תדמיתה ובשיתוף הקהילה המקומית להפכה לסמל של הצלחה ולמוקד משיכה לסטודנטים ולצעירים בכלל. פרויקט בינוי הקהילות בקריית שמונה נפתח בשנת תשע"ו עם קבוצה ראשונה של 50 סטודנטים הלומדים במכללת תל-חי שכבר עברו להתגורר בעיר, שהרכיבו יחד את 2 הקהילות הראשונות של תוצרת הארץ קריית שמונה. בתחילת שנת הלימודים תשע"ז צפויות להיפתח עוד שתי קהילות נוספות ויחד תכלול התוכנית 100 סטודנטים צעירים שירכיבו את הקהילות הצומחות בעיר.
הסטודנטים בעיר מקדמים שלושה תחומי דגל מרכזיים בניהם קידום ופיתוח הזדמנויות תעסוקה בצפון הפיכת העיר למוקד תרבות אזורי ופיתוח אחריות אזרחית.

כל סטודנט בתוכנית מקבל מלגת לימודים מלאה על סה"כ של 10,000 ש"ח  וכן סבסוד שכ"ד על סה"כ של 500 ש"ח לחודש (סה"כ מלגה שנתית של 16,000 ש"ח בשנה!) בתמורה עוברים הסטודנטים להתגורר בעיר, משתתפים במגוון משימות חברתיות  ובערב קהילה אחת לשבוע והכי חשוב הופכים להיות חלק מקהילה צעירה ואקטיבית של חברים הפועלים יחד לקידום העיר, במטרה להפוך אותה לביתם החדש.

עשייה חברתית משמעותית של 5 שעות שבועיות

מגורים בקהילת סטודנטים מגוונת ופעילה

מפגש לערב קהילתי עם החבר׳ה 3 שעות בשבוע

מלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה חודשי על 16,000 ש״ח בשנה