החל משנת הלימודים תשע"ב פעלנו להקמה של 17 קהילות סטודנטים הפזורות ברחבי העיר. כל קהילה מונה כ-20-25 סטודנטיות וסטודנטים שעוברים להתגורר יחד בדירות שכורות באחת משכונות המטרה שסומנו בשיתוף עם העירייה. בין הסטודנטים שלנו, ממש כמו פסיפס האוכלוסייה של לוד, יש סטודנטים יהודים וערבים, דתיים וחילונים, עולים וותיקים בני העיר לוד וכאלו שהצטרפו אליה מבחוץ, אשר המשותף לכולם הוא היותם חלק מקהילה צעירה בעיר שהיא חוד החנית של הצעירים בישראל בתחום העשייה החברתית. בתוך ארבע שנים למעלה מ-300 סטודנטים כבר השתלבו בפרויקט ועברו לעיר, ועוד מאות פונים ברשימות המתנה להצטרף לתוכנית. כאשר בשנת תשע"ז בעיר כבר 100מבוגרי התוכנית שסיימו לימודיהם ובחרו להשתקע בעיר .

הסטודנטים בעיר מובילים למעלה מ 30 יוזמות ופרויקטים חברתיים בתחומי התרבות, החינוך הבלתי פורמלי וההעצמה האזרחית, אשר הבולטות בהם הקמת פעוטון ל 22 תינוקות שנולדו בעיר, הקמת הפאב הראשון בלוד, הקמת ועדי בתים וועדי שכונה במאות בתי אב בעיר ועוד עשרות יוזמות נוספות.

כל סטודנט בתוכנית מקבל מלגת לימודים מלאה על סה"כ של 10,000 ש"ח  וכן סבסוד שכ"ד על סה"כ של 500 ש"ח לחודש (סה"כ מלגה שנתית של 16,000 ש"ח בשנה!) בתמורה עוברים הסטודנטים להתגורר בעיר, משתתפים במגוון משימות חברתיות  ובערב קהילה אחת לשבוע והכי חשוב הופכים להיות חלק מקהילה צעירה ואקטיבית של חברים הפועלים יחד לקידום העיר, במטרה להפוך אותה לביתם החדש.

עשייה חברתית משמעותית של 5 שעות שבועיות

מגורים בקהילת סטודנטים מגוונת ופעילה

מפגש לערב קהילתי עם החבר׳ה 3 שעות בשבוע

מלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה חודשי על 13,000 ש״ח בשנה