תוצרת הארץ, המכללה אקדמית ספיר וקיבוץ נחל עוז מזמינים אתכם להוביל שינוי חברתי אמיתי, להיות חלק מקבוצה צעירה ופעילה ולחזק את קהילת המקום. בואו להנות מחיים חברתיים וקהילתיים, מלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה ועשייה חברתית משמעותית.

קיבוץ נחל עוז נוסד בשנת 1951 כהיאחזות הראשונה של הנח"ל לצד הגבול עם מצריים. שנתיים מאוחר יותר אוזרח הקיבוץ על ידי גרעין נח"ל לצורך חיזוק הביטחון באזור, אשר ידע קרבות רבים באותה התקופה. שדות הקיבוץ פרוסים עד לקו הגבול והחלוצים הצעירים נאלצו להתמודד עם התקפות רבות תוך ספיגת אבדות בנפש. המאורעות הטביעו חותמם על המתיישבים הצעירים, אשר גמלה בליבם החלטה להישאר ולהגן על הבית.


 

היום, שנתיים מתום מבצע "צוק איתן" ותוצאותיו הטרגיות, מקיימים התושבים חיי קהילה מחודשים, פורחים ומשגשגים עם אור בהיר בקצה המנהרה. פרויקטים חברתיים חדשים קמו, יזמויות חדשות נולדו וחברויות התחזקו. אנו משקיעים מאמצים להגדלת הישוב וביסוס האוכלוסייה והדור הבא בקיבוץ.

מטרת תוכנית הסטודנטים להביא סטודנטים צעירים לקיבוץ (זוגות ויחידים) אשר חשים הזדהות עם סיפורו של המקום, עם תושביו ומעוניינים להיות חלק ממנו ושותפים למשפחת נחל עוז, לשזור את ההתפתחות האישית שלהם בזמן הלימודים בקהילה. התכנית מזמינה את הסטודנטים לחיות בתוך הקהילה במהלך שנות לימודיהם, לחוות את החיים בקיבוץ, להיות שותפים לעשיה המקומית וליצור קשרים עם תושבי המקום. סטודנטים שיבחרו להישאר במקום בתום לימודיהם יעברו תהליך של קליטה לחיי הקהילה.

הסטודנטים המשתתפים בפרויקט יקבלו מלגות לסבסוד בשכר הלימוד ושכר הדירה. בעבור מלגות אלה הסטודנטים יקחו חלק באחד מהפרויקטים אשר הותאמו עבורם ועבור קהילת נחל עוז, ישתתפו במפגשים קבוצתיים וישתלבו בחיי הקיבוץ.

נחל עוז הינו ישוב שמיקומו מייצר לו הרבה אתגרים ומקרים יחודיים. הנחישות שלנו לחזק את ישראל, את הנגב והפריפריה, את החקלאות, החינוך האיכותי ובעיקר את חיי הקהילה במקום, נזקקת להמון רוח גבית. נחל עוז הוא לא רק ישוב בליבנו, הוא ישוב בליבותיהם של רבים וטובים בארצנו, ומשימת חיזוק הקהילה הישוב והבטחת דור העתיד שלו הינה משימה לאומית וציונית.

כל סטודנט בתוכנית מקבל מלגת לימודים מלאה על סה"כ של 10,000 ש"ח  וכן סבסוד שכ"ד על סה"כ של 500 ש"ח לחודש (סה"כ מלגה שנתית של 16,000 ש"ח בשנה!) בתמורה עוברים הסטודנטים להתגורר בעיר, משתתפים במגוון משימות חברתיות  ובערב קהילה אחת לשבוע והכי חשוב הופכים להיות חלק מקהילה צעירה ואקטיבית של חברים הפועלים יחד לקידום העיר, במטרה להפוך אותה לביתם החדש.

עשייה חברתית משמעותית של 5 שעות שבועיות

מגורים בקהילת סטודנטים מגוונת ופעילה

מפגש לערב קהילתי עם החבר׳ה 3 שעות בשבוע

מלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה חודשי על 16,000 ש״ח בשנה

קהילת נחל עוז סגורה לשנה הבאה. מוזמנים להירשם לקהילות שדרות ונתיבות.