שכונת פרדס כץ הינה שכונה במרכז הארץ בחלקה הצפוני של העיר בני ברק. כ-30 אלף תושבים מתגוררים באותם שכונות מצפון לז'בוטינסקי אשר לאיחודם ניתן השם פרדס כץ על שם השכונה המרכזית והוותיקה ביניהם. במשך השנים פרדס כץ עברה מהמורות רבות: מוקד מרכזי של עבריינות, מקום מפלט לעובדים זרים, קיום אורך חיים חילונים בעיר חרדית. מהמורות אלו גרמו להגירה שלילית של אוכלוסיות חזקות מהשכונה לערים שכנות.

 

בשיתוף פעולה בין מכללת שנקר להתאחדות הסטודנטים בישראל הושקה במרץ 2016 'קהילת תוצרת הארץ - פרדס כץ'.

כ- 35 סטודנטים עברו בשנה האחרונה להתגורר במרחבי שכונת פרדס כץ. הם חיים בחיי קהילה, כקבוצת חברים מגובשת המשמשת עוגן ותמיכה לפעילות המשימתית שלהם במרחבי פרדס כץ. הסטודנטים הם חלק מהנוף בשכונה ותורמים את חלקם לסביבה ולקהילה בה הם חיים, במטרה למצב את השכונה מחדש כמוקד של התעוררות פיסית וקהילתית מחודשת של תושבים והסיבה בה הם חיים.

בשנת הלימודים תשע"ח התוכנית עתידה להתרחב ולכלול בתוכה 60 סטודנטים וצעירים חלוצים, ממכלת שנקר וממוסדות לימוד נוספים במרכז הארץ. סטודנטים אלו ירחיבו את ההתיישבות הקהילתית בשכונה וירכיבו את קהילות הסטודנטים שלנו.

כל סטודנט בתוכנית מקבל מלגת לימודים מלאה על סה"כ של 10,000 ש"ח  וכן סבסוד שכ"ד על סה"כ של 500 ש"ח לחודש (סה"כ מלגה שנתית של 16,000 ש"ח בשנה!) בתמורה עוברים הסטודנטים להתגורר במרחב השכונה, משתתפים במגוון משימות חברתיות ובערב קהילה אחת לשבוע.

והכי חשוב הופכים להיות חלק מקהילה צעירה ואקטיבית של חברים הפועלים יחד לקידום השכונה, במטרה להפוך אותה לביתם החדש.

עשייה חברתית משמעותית של 4 שעות שבועיות

מגורים בקהילת סטודנטים מגוונת ופעילה

מפגש לערב קהילתי עם החבר׳ה 3 שעות בשבוע

מלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה חודשי על 16,000 ש״ח בשנה