רהט היא העיר הבדואית היחידה בנגב, בנוסף היישוב הגדול ביותר של אוכלוסיית בדואים בישראל. בדירוג החברתי כלכלי נמצאת רהט באשכול 2 עם אחוזי זכאות לבגרות של כ 44%. בעיר כ-2,500 סטודנטים כאשר 300 מהם לומדים במכללה האקדמית אחווה. בשיתוף פעולה בין מכללת אחוה להתאחדות הסטודנטים בישראל הקומה השנה 'קהילת תוצרת הארץ- רהט!' קהילות תוצרת הארץ ברהט מורכבות מסטודנטים וסטודנטיות בני ובנות העיר שהצטרפו לתוכנית במטרה להקים רשת קהילות חלוציות של צעירים וסטודנטים אשר יחד עם הרשות יפעלו לשנות את תדמיתה ולייצר קבוצות צעירים חזקות, מאוחדת ואקטיבית של מובילי שינוי בתחום החברתי, וכן יובילו את רהט להיות מודל לערים בדואיות נוספות בארץ.

פרויקט תוצרת הארץ רהט, נפתח בימים אלה עם קבוצה ראשונה של 50 סטודנטים הלומדים במכללת אחוה המרכיבים יחד את 2 הקהילות הראשונות של תוצרת הארץ רהט במהלך השנתיים הקרובות התוכנית אמורה להתרחב ולכלול בתוכה 100 סטודנטים וצעירם ב 4 קהילות הסטודנטים שאמורות לצמוח ברחבי העיר ולהפוך לעתודת המנהיגות והפיתוח העירונית. הסטודנטים בעיר מיועדים לקדם שלושה תחומי דגל מרכזיים בניהם: קידום תחום החינוך בעיר ובינוי קהילות מחנכים, פיתוח מנהיגות מקומית וקידם ופיתוח תשתיות עירוניות לכל תחומי החיים.

כל סטודנט בתוכנית מקבל מלגת לימודים מלאה על סה"כ של 10,000 ש"ח  וכן סבסוד שכ"ד על סה"כ של 500 ש"ח לחודש (סה"כ מלגה שנתית של 16,000 ש"ח בשנה!) בתמורה עוברים הסטודנטים להתגורר בעיר, משתתפים במגוון משימות חברתיות  ובערב קהילה אחת לשבוע והכי חשוב הופכים להיות חלק מקהילה צעירה ואקטיבית של חברים הפועלים יחד לקידום העיר, במטרה להפוך אותה לביתם החדש.

עשייה חברתית משמעותית של 5 שעות שבועיות

מגורים בקהילת סטודנטים מגוונת ופעילה

מפגש לערב קהילתי עם החבר׳ה 3 שעות בשבוע

מלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה חודשי על 16,000 ש״ח בשנה