לגור בקרית מלאכי- אתי שבתאי, סטודנטית בקהילה

מתוך טור שבועי למקומון בעיר

 

מעולם לא חשבתי שאני אמצא את עצמי גרה בקריית מלאכי.

בטח לא עם עוד שתי שותפות- אחת דתייה ואחת טבעונית שמגדלת חולדות, לא שיש לי משהו נגד חולדות, חוץ מהעובדה שאחת נשכה אותי בגיל עשר. אבל הסיפור שלי התחיל כך. במקור אני מגיעה מחולון, העיר הגדולה, עיר מרכזית קרובה לתל אביב כל מה שרציתי היה בהישג יד. גם ללא ספק הייתי בסביבה הנוחה לי, ליד חברים טובים והמשפחה התומכת, תואר ראשון במנהל ושיווק. אבל בשלב מסוים שנייה אחרי גיל 30 הבנתי שאני צריכה שינוי בחיים, התואר לא נתן לי יותר מידיי וידעתי שאני לא אעסוק בתחום, חוץ מזה שבער בי לצאת מבית הוריי. מאז סוף התואר הראשון ידעתי שהמקום שלי הוא בהוראה. אז יצאתי וחיפשתי מקום לעשות בו את ההסבה, אחרי חיפושים נרשמתי למכללה האקדמית אחוה והתחלתי במסלול שלי בהוראת לשון. ואז יום אחד שמעתי על תכנית הקהילות והרגשתי שזה כמו כפפה ליד- קרוב למכללה, שינוי אווירה, יציאה לעצמאות והכל תוך סיוע עוטף של התכנית.

אז מה זה בעצם הקהילות? על רקע המחאה החברתית של קיץ 2011, התאחדות הסטודנטים בישראל יזמה מהלך אסטרטגי לאומי שמוביל הלכה למעשה לצדק ושינוי חברתי – הקמת קהילות סטודנטים אקטיביסטיות בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית, במטרה להצמיח סטודנטים ללקיחת אחריות על החברה הישראלית לשם יצירת חברה מתוקנת וצודקת. בעקבות ההצלחה הגדולה ובשיתוף תוצרת הארץ, המכללה האקדמית אחוה, הרשות המקומית ומרכז הצעירים, מודל הקהילות הועתק לקריית מלאכי.  

הקהילה שלי, היא קהילה חלוצית, ראשונה מסוגה בקריית מלאכי. אנחנו מונים 20 סטודנטים, חלקם תושבים  ממקומיים שגדלו והתחנכו בעיר, וחלקם מגיעים מאזורים שונים בארץ המטרה של כולנו זה להפוך לקהילה. ואיך כל זה קורה? אנחנו נפגשים אחת לשבוע בערב קהילה שכולו גיבוש, היכרות ובנייתנו כקהילה. אנחנו מבלים שבת בחודש יחד- כי אין על שבת משותפת בכדיי להכיר את כולם. נוסף על אלו, התחלקו לחמישה צוותים- תרבות ופנאי, פרסום ושיווק, קיימנים, בית קפה קהילתי, פרלמנט צעירים ומינהלת יישובית (מבטיחה פירוט על כולם בהמשך), כולם במטרה לתת מענה לצרכים לקהילה שלנו ולקהילת התושבים. 

אני חושבת, שלא סתם בחרו להקים את התכנית בקריית מלאכי. האחדות של האנשים, החמימות אחד כלפי השני היא בסיס טוב ליצירת קהילה מאוחדת ומשמעותית. מעבר לזה הגענו לכאן במטרה לקחת חלק בצמיחה האדירה שמתחילה פה בעיר, ליזום פרויקטים ומשימות למען צרכי התושבים וכמובן למען הצרכים שלנו כצעירים וסטודנטים שגרים בקריית מלאכי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *