אנו גאים להציג לראשונה מפגשים חברתיים לקהל הרחב בערים בהן אנו פועלים, במטרה להכיר לציבור את היישובים וסוגיות החיים שבהם, לחשוף את העשיה החברתית של הארגון, וליצור גשרים תרבותיים.

הפעילות התיירותית בנויה על מפגשים חברתיים אותם מובילים בוגרי הארגון, כולם תושבי הערים, שמספרים את סיפור חייהם ומפגישים את המשתתפים עם דמויות בולטות ומעניינות מן היישוב, פולקלור, היסטוריה וקולינריה מקומיים.

בכל המפגשים ניתן להשתתף דרך הרשמה מראש כבודדים או בקבוצות. המפגשים לקהל הרחב מתפרסמים באתר "תוצרת הארץ" באופן שוטף. ניתן לשלב בכל מפגש גם ארוחה מקומית ביתית בתיאום מראש.

כל ההכנסות מהסיורים מיועדות להמשך פיתוח הפעילות החברתית של "תוצרת הארץ".

המפגשים מספרים את החוויה האישית של החיים ביישוב, את ההתמודדות עם האתגרים המקומיים, ואת ההשפעה החברתית של "תוצרת הארץ" על המקום. הם מאפשרים אינטראקציה והיכרות מעמיקה עם אורחות חיים ותרבויות שונות.

כעת מתמקדים הסיורים בבני ברק, רהט, לוד וטבריה, קריית שמונה ונוף הגליל ובהמשך יתקיימו בכל 13 היישובים בהם פועל הארגון.

כל המפגשים עוסקים גם ברב גוניות תרבותית, ומחברים בין דתיים לחילוניים, ערבים ויהודים.

סיור ברהט

מהחמולות של פעם לקהילות של היום, ניחשף לאתגר שבבחירת מקצוע והיציאה ללימודי השכלה גבוהה, מול המשפחה והחברים מחד, והחברה במוסד האקדמי מאידך. אתגרי הדור הראשון לאקדמיה, השינוי החברתי שעוברת העיר, התחדשות עירונית, מעבר ממבנה חמולתי למבנה קהילתי והתפתחות מעמד האישה. נבקר במסגד הראשון בדרום הארץ, ונשמע על סיפור בנייתו והארכיטקטורה המיוחדת שלו, נבקר באוהל אירוח בדואי אופציונאלי מטעמי הקולינריה הייחודית המקומית .

סיור בטבריה

עבר, הווה ואתגרי המקום , ההתעוררות והשינויים שעוברת העיר בשנים האחרונות, ההיסטוריה והצעירים, החרדיים והחילוניים. נבקר בטיילת ובפאב החברתי החדש שפתחה תוצרת. ניחשף לפורום הנשים שניקרא גרציאלה המקדם העצמה נשית ולעשייה החברתית התורמת לפיתוח המקום ואחראית לא מעט להתעוררות חיי התרבות והפנאי בעיר.

סיור בבני ברק

היכרות ודילמות של הצעירים החרדיים שבחרו ללמוד באקדמיה ולהמשיך לגור בעיר, מול החברה החרדית והסביבה החילונית שפגשו. אורח החיים, הזרמים הדתיים, צורות הלבוש, הלכות השידוכים, ביקור בחנויות מקומיות ייחודיות, סיפורי בתי הכנסת המקומיים ובית הכנסת לחרדים אקדמאיים שהקימו חברי "תוצרת הארץ", ומבחר טעימות מהקולינריה המקומית.

סיור בלוד

10 דקות מת"א אבל פריפריה, שילוב תרבותי בין יהודים, ערבים ונוצרים. העיר העתיקה ו"משולש הדתות". עשייה החברתית, אתרים מקומיים שעברו מהפך, התחדשות עירונית וחברתית הלכה למעשה. סיפור הצעירים שהגיעו לעיר לפני 9 שנים ומסייעים לשינוי החברתי המתחולל בה.

מוזמנים להשאיר פרטים ונעדכן אתכם בקרוב עם פרטי הסיורים הקרובים 🙂