תואר שני בלקויות למידה בישראל

בעידן המודרני והמתפתח בו אנו חיים ניתן לראות כיצד תחום לקויות הלמידה והסיוע לתלמידים עם עיוורון הפכו להיות נפוצים יותר מבעבר. היום המודעות לתחום הפכה להיות רבה יותר, ורבים מבינים כי בזכות לימודים בתחום הם יוכלו להעניק לתלמידים רבים אשר נמצאים בקשיים סיכויים טובים להצליח, ויוכלו לעסוק בתחום מאתגר יותר, לזכות בהיצע משרות רחב יותר ובתחושת סיפוק עצומה במיוחד.

כמובן, בכדי לסייע לתלמידים בעלי עיוורון ולקויות למידה מסוגים שונים, נדרשים לימודים מתאימים. היום, בעלי תואר ראשון בתחומי החינוך יכולים לפנות אל לימודי תואר שני בלקויות למידה וכך להשתלב בתחום באופן הטוב ביותר ולהביא לשינוי של ממש עבור בעלי עיוורון ולקויות למידה.

בחירה נכונה של מקום הלימודים

כאשר אתם פונים ללימודי תואר שני בלקויות למידה ישנה חשיבות רבה למקום בו תבחרו ללמוד. כדאי לבחור במוסדות לימוד איכותיים אשר מאפשרים לכם לקבל ידע תיאורטי לצד ניסיון מעשי, ומוסדות לימוד מהם יוצאים מורים אשר יוצרים שינוי אמיתי בתחום. בכדי לבחור מוסדות לימוד כאלו אנו ממליצים לכם להתייעץ עם מורים שכבר עוסקים בתחום ועם אנשי מקצוע אשר מכירים את התחום, אנשים אשר יכולים להעניק לכם ידע מקצועי, טיפים חשובים ולתת לכם המלצות על מוסדות הלימודים המובילים ביותר בתחום לקויות הלמידה, על כל הסוגים שלהן.

קחו את הלימודים ברצינות

לימודי תואר שני בלקויות למידה אינם לימודים פשוטים. אם באמת אכפת לכם ואתם רוצים ליצור שינוי עבור עיוורים ובעלי לקויות למידה שונות, עליכם לקחת את הלימודים ברצינות, להשקיע זמן רב ולעבור תקופת התמחות שיכולה להיות לא פשוטה, גם מבחינה פיזית אבל גם מבחינה מנטלית.

לכן, לפני שאתם נרשמים ללימודים כאלו חשוב מאוד שתדעו להכיר את עצמכם. אל תרשמו ללימודים מהסוג הזה רק כי זה יעניק לכם יתרון תחרותי על פני מורים אחרים ויאפשר לכם להגיע להיצע רחב יותר של משרות. הירשמו ללימודים כאלו רק אם התחום של עיוורון ולקויות למידה באמת מעניין אתכם, ורק אם אתם בטוחים כי יש בכם רצון עז לסייע לתלמידים כאלו. אם יש לכם את זה, תוכלו להביא לשינוי מהותי מאוד עבור תלמידים רבים, ולחוש בסיפוק רב בכל לילה לפני שתשכבו לישון.

השתלבות בעבודה לאחר הלימודים

לאחר לימודי תואר שני המיועדים ללימוד של בעלי לקויות למידה ועיוורים תוכלו למצוא מגוון רחב של הצעות עבודה במקומות שיוכלו להתאים לכם. בניגוד למורים רגילים, אשר יתאימו בעיקר לבתי ספר סטנדרטיים, אתם תוכלו להשתלב גם בכיתות מיוחדות ובמגוון עצום של מוסדות שונים אשר מיועדים לעיוורים ובעלי לקויות למידה. תוכלו להשתלב במקום עבודה בו תוכלו לתרום, להשפיע ולדעת כי אתם יוצרים שינוי בחיים של כל אחד ואחת מהתלמידים והתלמידות שלכם, ומעניקים להם עתיד טוב יותר.

המאמר נכתב באדיבות המכללה האקדמית בית ברל.
 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *